Fínske sauny

(Vonkajšia, vnútorná)
Teplota 80-110 °C
Vlhkosť vzduchu 8-20%
Odporúčaná doba pobytu v saune: 10-15 minút
 Saunovanie vo fínskej saune príjemne detoxikuje telo, pomáha znižovať hmotnosť, vracia chuť do života, posilňuje imunitný systém, zlepšuje prekrvovanie, stabilizuje krvný obeh a mnoho ďalších pozitívnych faktorov. Proces saunovania spočíva v niekoľkominútovom pobyte v saune a ochladzovacom pobyte napr. v sprche, či ochladzovacom bazéne. Tento proces treba opakovať minimálne dva až tri razy, no každý človek sa prispôsobuje vlastnej kondícií a pocitu.
Bez plaviek

Parná soľná sauna

Teplota 40-50 °C
Vlhkosť vzduchu 90-100%
Odporúčaná doba pobytu v saune 15-20 minút
Medzi základné účinky pobytu v parnej saune patrí uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Vyššia teplota vzduchu napomáha tiež k zvýšeniu potenia tela a tým sa organizmus zbavuje toxických látok. Dochádza tiež k posilneniu imunitného systému a regenerácii pokožky. Vdychovanie rozptýlených soľných kryštálikov pozitívne vplýva na regeneráciu a očistu dýchacích ciest. Soľná sauna je preto vhodná pre alergikov a astmatikov, či ľudí s ochorením dýchacích ciest

Parná eukalyptová sauna

Teplota 40-50 °C
Vlhkosť vzduchu 90-100%
Odporúčaná doba pobytu v saune 15-20 minút
Medzi základné účinky pobytu v parnej saune patrí uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Vyššia teplota vzduchu napomáha tiež k zvýšeniu potenia tela a tým sa organizmus zbavuje toxických látok. Dochádza tiež k posilneniu imunitného systému a regenerácii pokožky. Inhalovanie eukalyptovej pary slúži ako prevencia pred vírusovými ochoreniami, bakteriálnymi infekciami a uvoľňuje dýchacie cesty. Táto sauna je účinná pri liečbe nádchy, alergií a iných ochorení dýchacích ciest. Eukalyptus má výrazné antiseptické účinky.

Infra sauny

Teplota 40-60 °C
Vlhkosť vzduchu
Odporúčaná doba pobytu v saune: 30-40 minút
Infrasaunovanie prehrieva nielen povrch tela, no preniká do ľudských tkanív a dokáže sa dostať až do hĺbky 4cm a tak uvoľniť svalstvo. Dochádza k rýchlejšiemu prehriatiu požadovaných častí tela. K prehriatiu organizmu dochádza prenosom tepelnej energie infračerveným žiarením v neviditeľnej časti spektra (nie povrchovou teplotou). Výhodou používania infra sauny je okamžité použitie hneď po zapnutí sauny a najmä nižšia teplota vzduchu (cca 30-45°C). To umožňuje používať saunu nielen ľuďom v dobrej kondícii, športovcom, ale aj starším, deťom a tým, ktorí nemôžu zo zdravotných dôvodov užívať suchú saunu. Infra sauna spaľuje kalórie a ovplyvňuje nadváhu, podporuje krvný obeh a posilňuje kardiovaskulárny systém. Tiež odstraňuje bolesti, uľavuje napätosť a tuhosť v svaloch a kĺboch, odstraňuje toxíny a minerálny odpad, zotavuje pokožku a zlepšuje imunitný systém organizmu. Relaxáciou v infra saune organizmus úplne stráca nahromadený stres a únavu.
Bez plaviek 

Parná levanduľová sauna

Teplota 40-50 °C
Vlhkosť vzduchu 90-100%
Odporúčaná doba pobytu v saune 15-20 minút
Medzi základné účinky pobytu v parnej saune patrí uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Vyššia teplota vzduchu napomáha tiež k zvýšeniu potenia tela a tým sa organizmus zbavuje toxických látok. Dochádza tiež k posilneniu imunitného systému a regenerácii pokožky. Inhalovaním levanduľového oleja zabezpečíme organizmu maximálnu relaxáciu a uvoľnenie. Okrem toho priaznivo vplýva na dýchacie ťažkosti, bolesti hlavy, nepokoj a má výborné hojivé a antiseptické účinky.

Soľná jaskyňa

Teplota 16-22 °C
Vlhkosť vzduch
Odporúčaná dĺžka pobytu v soľnej jaskyni je 45 minút
Tajomstvo uzdravenia pobytom v soľnej jaskyni je jednoduché. Ovzdušie v nej je presiaknuté soľou a množstvom minerálov a stopových prvkov v nej obsiahnutých. Pobytom v takejto jaskyni sa do organizmu vstrebávajú všetky tieto zložky, ktoré sú nevyhnutné na jeho správne fungovanie. Tým sa telo dostáva do rovnováhy a začína sa uzdravovať. Inhalácia pôsobí priaznivo na celý nervový systém a pomáha liečiť kožné choroby a respiračné ochorenia.